Aktualności

Archiwum aktualności

Aktualności


2 sierpnia 2020

Codzienna aktywizacja

Aktywna niedziela? Czemu nie! Zajęcia terapeutyczno-ruchowe w Domu Seniora Pod Topolami odbywają się także weekendowo. Scenariusz zajęć zostaje opracowywany w taki sposób, aby odpowiedzieć na potrzeby i zainteresowania Seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Arteterapia, biblioterapia, treningi pamięci, gimnastyka czy warsztaty tematyczne to tylko niektóre z naszych propozycji w zakresie terapii i organizacji czasu wolnego. […]


14 lipca 2020

Biblioterapia – stymulator pamięci, umysłu oraz relaks

Jakie mogą być powody dla których Senior powinien czytać książki? Można byłoby wymienić ich pewnie kilkanaście, ale skupmy się tylko na tych najważniejszych 📚😉📖 Po pierwsze jest motywem uaktywniającym pracę Jakie mogą być powody dla których Senior powinien czytać książki? Można byłoby wymienić ich pewnie kilkanaście, ale skupmy się tylko na tych najważniejszych 📚😉📖 Po […]


13 lipca 2020

Terapeutyczne korzyści podczas zajęć arteterapii

Terapia zajęciowa dodaje sporej dawki radości i zadowolenia z wykonanych prac plastycznych. Nieocenioną wartością jest kontakt z innymi, który zbawiennie wpływa na osoby starsze.


10 lipca 2020

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Aktywność psychofizyczna seniorów wpływa na jakość życia i niweluje wszelkie dolegliwości. Częstotliwość, a przede wszystkim systematyczność podejmowanych zajęć ruchowych każdorazowo dostosowywanych do potrzeb i możliwości osób starszych,  znacznie wpływa, np. na lepsze i prawidłowe ich samopoczucia, spowalnianie niewłaściwych zmian zachodzących w układzie ruchu oraz pozwala zapewnić trwałą funkcjonalność ruchową.


8 lipca 2020

Magia amuletów

Łapacze snów… Kolorowe amulety w wykonaniu Seniorów sprawią, że w naszym Domu Seniora będą tylko magiczne sny otulone marzeniami, zaufaniem i pozytywną energią! 😄


7 lipca 2020

7 lipca obchodzimy Światowy Dzień Czekolady

7 lipca obchodzimy Światowy Dzień Czekolady… Pyszne święto 🙂 Dziś mamy w planach czekoladowe rozmowy, czekoladowe zajęcia i czekoladowe szaleństwa  


3 lipca 2020

Zielono Nam! Zielono!

Zielono Nam! Zielono! Przebywanie w ogrodzie wzbudziło wśród Seniorów niebywale dużo energii i pozytywnych emocji. To przełożyło się także na zajęcia tematyczne o kwiatach. Trzeba przyznać, że dużą wiedzą wykazali się Seniorzy. A wielu z nich mogłoby bez końca mówić o swoich ogrodach i roślinach.


13 czerwca 2020

Możliwość korzystania ze specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego

Osoby starsze, poza problemami zdrowotnymi, często doświadczają ograniczeń funkcjonalności społecznej. Dzięki możliwości korzystania ze specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego osoby niesamodzielne ze względu na schorzenia mogą w pełni być aktywne, uczestniczyć w integracji społecznej, a tym samym podnieść jakość życia. Kontakty międzyludzkie są szczególną formą terapii podczas chorób senioralnych.  


11 czerwca 2020

Kawa z przyjaciółką – czemu nie!

Kawa zawsze lepiej smakuje w doborowym towarzystwie ☕️🍮😁  


7 czerwca 2020

Urodzinowe tańce

Sto lat, sto lat! Niech żyje nam! Wraz z Seniorami świętujemy dzisiejsze urodzinki pani Gieni. Kochana, pani Gieniu, życzymy Tobie tyle radości, uśmiechu i szaleństwa jak dziś w tańcu! 🥳💃😊💐😁  


Aktywny wypoczynek

Chcąc podnosić poziom życia ww. osób oraz intensywność ich partycypacji w życiu społecznym, proponujemy Nasze zaangażowanie, troskę, jak również organizację wolnego czasu spędzanego w gronie mieszkańców Domu.

Poznaj szczegóły

Miły personel

Organizacja Domu Seniora, zakres i poziom świadczonych w nim usług uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa, a także stan zdrowia, stan sprawności fizycznej i intelektualnej, wyznanie oraz potrzeby i możliwości Mieszkańców.

Poznaj szczegóły

Wysoki standard

Oferta dedykowana jest dla osób, które mają utrudnioną możliwość samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym, wymagają opieki pielęgniarsko-opiekuńczej. A dzięki pobycie w naszej placówce będą mogły szybko wrócić do zdrowia i/lub poprawić swoją kondycję fizyczną.

Poznaj szczegóły


Dokonaj rezerwacji przez formularz on-line

Od dnia dzisiejszego mają Państwo możliwość dokonania rezerwacji poprzez formularz zawarty na naszej stronie. Po więcej szczegółów zapraszamy klikając w link poniżej.

Zarezerwuj pobyt