6 marca 2019

III Forum Seniora za nami…


Wczorajszy dzień dla naszego Domu Seniora był pełen wrażeń, bowiem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w bydgoskim Forum Seniora. A warto dodać, iż już po raz trzeci odbywa się wspomniane przedsięwzięcie. To spotkanie to przede wszystkim impreza na rzecz Seniorów z naszego regionu, jak również odpowiedź na ich potrzeby, pytania czy zainteresowania. Dla wielu Seniorów to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości.

 

Dla Seniorów zorganizowano prelekcje o określonych panelach tematycznych, m.in. “Sprawne centrum dowodzenia, czyli jak uczy się nasz mózg”, “Zaangażowanie w życie”, “Władcze lwy i spokojne żółwie, czyli słów kilka o aktywności seniorów”. Poza tym przybliżono definicję właściwego odżywiania, rehabilitacji i ćwiczeń jako aktywności fizycznej wśród osób starszych, możliwości wykorzystania kompetencji cyfrowych i bezpiecznego korzystania z sieci oraz szeroko pojętej umowy dożywocia.

 

 

 

Na uczestników forum czekało wiele atrakcji, w postaci stoik wystawienniczych bogatych w rękodzieło, biżuterię, produkty ekologiczne, smaczne wypieki. Uczestnicy ww. przedsięwzięcia mogli zapoznać się także z informacją dotyczącą zorganizowania systemu opieki i wsparcia podczas jesieni życia.

 

 

 

Dom Seniora Pod Topolami zaprezentował bogatą ofertę świadczonych usług w postaci całodobowej i dziennej opieki, gwarantującej komfortowe warunki pobytu w naszym domu, połączonej ze świadczeniem usług opiekuńczych w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

 

     

 

Podsumowaniem niniejszego spotkania był spektakl  “Żarty na stronę” wspaniałego Teatru Forum Różnych “Nasza klasa” działającego przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Organizatorem Forum Seniora była Gazeta Pomorska.

 

 

 


Edytowany: 2019-03-06 19:13:35